PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
drukuj

Zaproszenie na konferencję GDOŚ i Ministerstwa Środowiska

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska  i Ministerstwo Środowiska: EMAS, czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami.

Mijający rok obfitował w zmiany przepisów dotyczących odpadów, a na 2014 r. zapowiadane są kolejne nowelizacje. Dostosowanie się do zmieniających warunków przy jednoczesnym zachowaniu efektywności działania jest dużym wyzwaniem dla branży gospodarki odpadami.
 
W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera system ekozarządzania i audytu (EMAS), wielokrotnie wskazywany w nowych przepisach o odpadach. Odniesienia do EMAS znalazły się m.in. w nowej ustawie o odpadach czy nowej ustawie o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Również przygotowywane nowelizacje przepisów o bateriach i akumulatorach oraz zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym wprowadzają pewne rozwiązania powodujące zainteresowanie branży systemem ekozarządzania i audytu.

Konferencja będzie okazją do zgłębienia wiedzy o systemie EMAS, jak i jego praktycznym zastosowaniu w branży gospodarki odpadami.

W trakcie konferencji zabiorą głos przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Polskiego Centrum Akredytacji oraz eksperci w zakresie zarządzania środowiskowego i gospodarki odpadami. Przewidziany jest również czas na dyskusję.

Konferencja odbędzie się 19 grudnia 2013 r. w sali nr 324a-b w budynku Ministerstwa Środowiska, przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie, w godzinach 9:30-15:30.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na: http://www.gdos.gov.pl/Articles/view/7441/

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania dotyczące konferencji proszę kierować na adres maciej.krzyczkowski@gdos.gov.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej www.csr.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2013-12-09 16:00:52
Aktualizowany: 2013-12-09 16:08:16 przez Małgorzata Jelińska
Ilość odsłon: 3840
74/455/456/, ID=37191
drukuj