PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
drukuj

CSR szansą na rozwój w małych i średnich przedsiębiorstwach ?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Gazetą Wyborczą zapraszają Państwa do udziału w debacie on-line: „CSR szasną na rozwój w małych i średnich przedsiębiorstwach?”, która transmitowana będzie na stronie www.csr.parp.gov.pl (zakłada Aktualności CSR) w godzinach 10:30 – 12:00, 16 stycznia 2014 roku.

 

Baner

 

Koncepcja społecznie odpowiedzialnego biznesu czyli dobrowolnie prowadzonych działań uwzględniających interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami odbiorców stopniowo staje się coraz bardziej popularna, pomimo faktu, iż według najnowszych badań Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 66% polskich MMSP nie zna pojęcia Społeczna odpowiedzialność biznesu. Mimo, iż działania takie mogą prowadzić do wzrostu konkurencyjności i atrakcyjności przedsiębiorstwa, zwiększenia lojalności pracowników oraz klientów, a co za tym idzie rozwoju firmy. Dodatkowo, działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są głównie kojarzone z wielkimi korporacjami, które przeznaczają na tego typu projekty duże budżety. Realizują dzięki temu konkretne cele marketingowe lub wizerunkowe. Jednak wzrastająca świadomość społeczeństwa i przedsiębiorców sprawia, że także małe i średnie przedsiębiorstwa zaczynają doceniać możliwości i szanse jakie daje wdrażanie projektów CSR.

Wraz z zaproszonymi Ekspertami postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Jakie pozytywne efekty może przynieść wdrożenie projektów związanych z rozwojem społecznie odpowiedzialnego biznesu w małych i średnich przedsiębiorstwach?  Przedstawimy możliwości jakie dają idee CSR wdrażane na szczeblu lokalnym oraz podpowiemy jak tego typu inicjatywy wdrożyć, aby zoptymalizować efekty. 

Swoją wiedzą podzielą się praktycy biznesu, którzy z powodzeniem zrealizowali tego typu projekty oraz eksperci zajmujący się zagadnieniami związanymi z CSR w swojej codziennej pracy. Przedstawimy także projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, którego celem jest  zwiększenie konkurencyjności MMSP poprzez wdrożenie działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Do udziału w debacie zapraszamy szczególnie kadrę zarządzającą sektora MMSP oraz wszystkich pracowników  mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu całej Polski, których interesuje temat społecznie odpowiedzialnego biznesu.

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej www.csr.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2014-01-14 08:09:22
Aktualizowany: 2014-01-14 08:42:56 przez Karol Demski
Ilość odsłon: 4489
74/455/456/, ID=37873
drukuj