PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
drukuj

Nagrody PARP za innowacyjność rozdane

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego zostały przyznane nagrody w dziedzinie innowacyjności w ramach VI konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem merytorycznym konkursu jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, organizator Kongresu.

W tym roku nagrodzone zostały przedsiębiorstwa i instytucje otoczenia biznesu w następujących kategoriach: Innowacyjny projekt, Innowacyjna instytucja otoczenia biznesu, Wizjoner ICT, Firma odpowiedzialna w biznesie, Firma na miarę dużych możliwości, Technologia kosmiczna oraz nagroda specjalna w kategorii Lider Innowacji i Rozwoju. Nagrody laureatom wręczali Wicepremier, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Pani Ilona Antoniszyn-Klik, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Pan Bogdan Dombrowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek oraz Prezes PTWP SA Pan Wojciech Kuśpik i Prezes PARP Pani Bożena Lublińska-Kasprzak.

W kategorii „Firma odpowiedzialna w biznesie" uhonorowano przedsiębiorców, którzy dbając o rozwój firmy, przykładają specjalną wagę do dbania o swoich pracowników oraz środowisko naturalne. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała firma Przedsiębiorstwo Produkcyjne Lesław Domino. Przedsiębiorstwo Produkcyjne Lesław Domino prowadzi produkcję wyrobów mącznych pod marką Pierogarnia Piaski. Działalność przedsiębiorcy opiera się na koncepcji rolnictwa ekologicznego. Celem działań CSR firmy jest przede wszystkim wdrożenie rozwiązań proekologicznych w całym procesie produkcyjnym, rozwój kompetencji pracowniczych w tym zakresie, a także edukacja rolników i konsumentów na temat upraw naturalnych, znaczenia zdrowego żywienia oraz zagrożeń ze strony chemicznych dodatków do żywności.

Wyróżnienie w tej kategorii trafiło do dwóch firm: OPINION Strefa Druku Sp. z o.o. oraz MEGA Sp z o.o. za zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego, relacje z personelem przedsiębiorstwa i zaangażowanie społeczne.

Firmy, które otrzymały nagrodę główną oraz wyróżnienie w kategorii „Firma odpowiedzialna w biznesie", są beneficjentami projektu PARP "Zwiększenie konkurencyjności regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR)".

Pełna relacja z gali wręczenia nagród Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest dostępna na stronie internetowej http://www.parp.gov.pl/index/more/47312.

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej www.csr.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2015-04-22 13:43:01
Aktualizowany: 2015-04-22 14:09:26 przez Małgorzata Jelińska
Ilość odsłon: 2775
74/455/456/, ID=47390
drukuj